Kontakt: 798 612 116- Andrzej Szafrański
Florynka,
Gmina Grybów

Orkiestra Dęta OSP Florynka powstała w 1975 roku z inicjatywy naczelnika OSP Florynka Stanisława Kmaka. Pierwszym jej kapelmistrzem był pan Jan Zygmunt. Orkiestra bierze czynny udział w życiu parafii, gminy, ale nie tylko, rocznie daje około 25-ciu występów. Od 2002 do 2014 roku orkiestra brała udział w koncertach w Wadowicach poświęconych Ojcu Św. Janowi Pawłowi II zatytułowanych „ Strażacy Ojcu Św. w Hołdzie". Orkiestra brała udział w Regionalnym, Powiatowym, i Wojewódzkim przeglądzie Orkiestr Strażackich. Dużym osiągnięciem jest nominacja do NAGRODY SPOŁECZNO-KULTURALNEGO TOWARZYSTWA „SĄDECZANIN”.

  • Występy, przeglądy, konkursy:
    2006 i 2007 r. wyróżnienie w Małopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Chełmku i Polance Wielkiej
  • 2010 i 2011 r.  roku wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych „Echo Trombity ’’w Nowym Sączu.
  • 2012 r. IX Małopolski Przegląd Orkiestr Dętych OSP w BISKUPICACH (gdzie otrzymała wyróżnienie za popularyzację muzyki wśród młodzieży)
  • 2012 r. XXII REGIONALNY PRZEGLĄDZ ORKIESTR STRAŻACKICH w KRYNICY ZDROJU (awans z przeglądu wojewódzkiego orkiestr OSP)
  • 2015 r. II Powiatowy Przegląd Orkiestr Strażackich w Korzennej (III miejsce)
  • 2017 r. III miejsce w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Strażackich oraz eliminacjach Echa Trombity i wyróżnienie w finale Echa Trombity.

 

 Orkiestra w swoim programie ma utwory kościelne, marszowe i muzykę rozrywkową. Średnia wieku to 18 lat.

Galeria zdjęć